Strona główna  System DGP System DGP przeznaczony do pieców wolnostojących
 
PROMOCJA

TURBOWENT - STANDARD
Obrotowa nasada kominowa TURBOWENT jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę. Montuje się ją na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej.
Zastosowanie:
- do wspomagania wentylacji grawitacyjnej wywiewnej;
- kiedy występują zawirowania powietrza na wylocie komina spowodowane jego niekorzystnym usytuowaniem;
- przy niekorzystnej konfiguracji terenu;
- kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.
 
 
System DGP przeznaczony do pieców wolnostojących
Wymiennik ciepła dla pieców kominkowych

System Dystrybucji Gorącego powietrza jest teraz również dostępny dla pieców kominkowych oraz kóz. Turbina jest instalowana na poddaszu i pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym jest zainstalowany kominek. Powietrze jest wtłaczane w wymiennik ciepła i ogrzewane pomiędzy jego płaszczami. Ostatecznie ciepłe powietrze jest rozprowadzane do pomieszczeń za pośrednictwem izolowanych przewodów.

Wymiennik ciepła dla pieców kominkowych jest trójściennym izolowanym systemem, który umożliwia jednocześnie przejście przez strop. Instalując wymiennik ciepła należy pamiętać o zachowaniu odległości od materiałów palnych.

Zastosowanie systemu DGP znacząco zmniejsza koszty ogrzewania oraz zwiększa sprawność całej instalacji kominkowej. System dodatkowo minimalizuje naturalny efekt warstwowania temperatury pomiędzy podłogą a sufitem

Pytaj o szczegóły

© NasadyKominowe.pl 1990-2009 | all rights reserved